FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

1. Czy samodzielnie w bezpieczny sposób mogę przeprowadzić czyszczenie mebli ze skóry, ekoskóry, mikrofibry, alcantary lub innej tkaniny?

Oczywiście, w naszym sklepie internetowym oraz dobrych salonach meblowych mogą Państwo znaleźć gamę produktów OTTIMO przeznaczonych do poszczególnych materiałów obiciowych, z jakich wykonane są Państwa meble. Jeżeli nie są Państwo pewni z jakiej skóry lub materiału wykonany jest mebel prosimy skorzystać z naszego „przewodnika do identyfikacji rodzajów skór” lub skontaktować się z naszymi Technologami.

 

2. Czy mogę u Państwa zamówić usługę czyszczenia mebli ze skóry?

Firma OTTIMO Systems nie prowadzi usług czyszczenia i konserwacji mebli. Jednak współpracujemy z wieloma firmami usługowymi w całym kraju pracującymi na naszych środkach oraz specjalistycznie przez nas wyszkolonymi. Jeżeli szukają Państwo usługi czyszczenia skórzanej tapicerki prosimy o kontakt z naszymi Technologami.

 

3. Jak często mam czyścić i konserwować moje meble ze skóry lub ekoskóry, skaju?

Ważne jest, aby meble ze skóry zabezpieczyć zaraz po zakupie. W Polsce niewiele jest firm, które zabezpieczają meble już na etapie produkcyjnym, dlatego pierwsza konserwacja (zabezpieczanie powierzchniowe) należy wykonać jak tylko meble dotrą do Państwa domów i mieszkań. Firma OTTIMO Systems zaleca czyszczenie i zabezpieczanie mebli skórzanych, co najmniej 2 razy do roku i nie częściej, niż co kwartał. W międzyczasie zalecamy odkurzanie mebli odkurzaczem z miękką szczoteczką, specjalnie do tego przeznaczoną. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt z naszymi Technologami.

 

4. Czy kolor mojego wypoczynku ze skóry ma wpływ na środki do czyszczenia i konserwacji skóry?

Technologie koncernu Fenice Italia, którego OTTIMO Systems jest generalnym przedstawicielem na Polskę oraz Europę Wschodnią opierają się na innowacyjności i prostocie w użyciu. Nie wpływają na kolor mebli, strukturę wzoru skóry oraz jej stopnia połysku.

 

5. Jak usunąć zabrudzenia z tuszu długopisowego (długopis, marker, kredki etc.), szminki, przebarwienia przetransferowane z ubrań (jeans, nieutrwalone barwniki tekstylne w bawełnie i wełnie) lub innych elementów dekoracyjnych (poduszki, narzuty, pledy dekoracyjne)?

Najważniejsze, aby w takich wypadkach nie używać niesprawdzonych środków oraz środków pochodzenia alkoholowego, rozpuszczalnikowego czy acetonu, które nieodwracalnie uszkodzą powierzchnię skóry. Jeżeli powierzchnia mebli ze skóry była zabezpieczona OTTIMO Leather Protector mamy dużą szansę na bezpieczne usunięcie powstałych zabrudzeń. Ważny jest też szybki czas reakcji na powstałe zabrudzenia. Jeżeli nie potrafią Państwo usunąć zabrudzeń OTTIMO Leather Cleaner lub OTTIMO Ink Remover prosimy o kontakt z naszymi Technologami.

 

6. Moje meble ze skóry posiadają delikatną rysę na skórze, czy jestem w stanie to zretuszować?

Oczywiście, delikatne i drobne rysy, zadrapania, małe otarcia na powierzchni skóry można zretuszować przy pomocy naszych produktów do retuszu. WAŻNE: Przed podjęciem decyzji o samodzielnej naprawie prosimy sprawdzić zapisy w karcie gwarancyjnej Producenta czy przypadkiem tego typu usług nie obejmuje gwarancja lub dodatkowe ubezpieczenie oraz czy tego typu działania nie spowodują utraty gwarancji. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt z naszymi Technologami.

 

7. Co zrobić, gdy mój mebel ze skóry posiada liczne i duże rysy, spękania, przetarcia koloru farby oraz inne powierzchniowe uszkodzenia powstałe w skutek wieloletniego użytkowania mebli? Czy mogę w „domowych” warunkach przeprowadzić renowację mebli skórzanych?

Firma OTTIMO Systems nie zaleca samodzielnych napraw serwisowych oraz prób podejmowania renowacji mebli na własną rękę z racji potrzeby zastosowania specjalistycznych środków oraz odpowiednich technologii. Nie zalecamy również dostępnych na rynku produktów typu „zrób to sam” gdyż w zdecydowanej większości to produkty wątpliwej jakości, a naprawy są nietrwałe. Dlatego jeśli chcieliby Państwo dokonać naprawy swoich starych mebli skórzanych lub odświeżyć ich kolor (farbowanie skóry) należy zlecić to zadanie profesjonalistom, w tym przypadku prosimy o kontakt z naszymi Technologami.